Компанія GOODPOOL займається виробництвом басейнів з поліпропілену для приватного та комерційного використання. Ми розуміємо, що безпечне користування ними потребує систематичної обробки. Тому на нашому сайті в розділі «Хімія для басейну» купити можна всі потрібні засоби.
Один з базових показників, який впливає на комфортне плавання в басейні, – це рівень pH. Водневий показник у басейнах має коливатися в межах 7,2–7,4 pH. Вода з нижчим рівнем pH є кислою й може спричинити подразнення слизових оболонок у людей, а також негативно вплинути на металеві елементи басейну. Вода з більш високим pH – лужна. Така вода спричиняє сухість шкіри у плавців і виникнення вапняного нальоту на чаші та обладнанні басейну. До того ж лужна вода втрачає прозорість і стає каламутною.
Сильні відхилення від показників 7,2–7,4 pH в будь-яку сторону зменшують дію дезінфекційних засобів, відповідно, збільшують їхні витрати. Перевіряти водневий показник у приватних басейнах потрібно 2-3 рази на тиждень і за потреби коригувати його спеціальними препаратами.
Запобігти утворенню та розмноженню шкідливих мікроорганізмів допоможе хімія для басейну. Хлорування є найбільш ефективним і дешевим способом знезаразити воду в комерційних і приватних басейнах. Хлор також прибирає органічні забруднення та стримує розвиток водоростей. На регулярній основі застосовують повільнорозчинний хлор – це підтримує концентрацію вільного хлору у басейні на рівні 0,5–1,5 проміле. З такими показниками та відповідним рівнем pH вода залишається чистою та безпечною для людей. У випадку сильних забруднень або появи запаху хлорки застосовують швидкорозчинний хлор (шок-хлор). Це дозволяє швидко усунути проблеми та відновити чистоту води.
В окремих випадках можлива дезінфекція засобами без хлору, де основною речовиною є активний кисень:
Спочатку, щоб запобігти розмноженню водоростей у басейні, вистачить регулярних обробок хлором. Але з часом у водоростей може з’явитися імунітет до хлору. Тоді варто спеціальну хімію для басейну замовити – вона пригнічує життєдіяльність водоростей, грибків і спор. Альгіциди – засоби проти водоростей – повністю безпечні для людей при дотриманні правил використання.
Іноді, попри дотримання всіх процедур очищення, вода в басейні стає каламутною. Якщо з циркуляцією води, роботою фільтра та хімічним складом води все в порядку, вам знадобляться коагулянти та флокулянти. Це спеціальні препарати, які збирають та «склеюють» найдрібніші частинки, що зменшують прозорість води. Тобто коагулянти та флокулянти укрупнюють дрібні частинки настільки, що більшість з них може затримати фільтр. Решта частинок осідає на дно та потребує ручного прибирання, проте вода стає прозорою та безпечною для купання.
Ґрунт під дією сильних низьких температур здатен деформувати чи пошкодити порожню чашу басейну. Для компенсації тиску на чашу з боку ґрунту варто наповнити басейн водою до морозів. Запобігти появі та розвитку плісняви, водоростей і мікроорганізмів на час консервації басейну допоможуть спеціальні препарати.
Тестери та реагенти дають змогу відстежувати поточний хімічний склад води в басейні, зокрема, рівні pH і вільного хлору. Завдяки отриманим даним ви зможете вчасно застосувати необхідні в кожному конкретному випадку хімічні препарати та постійно підтримувати високу якість води.
Вся хімія для басейну на сайті GOODPOOL є сертифікованою.